Hakkımızda

 

İleri sürüş teknolojileri uzmanı

Resul Ergün 08.05.79 tarihinde Samsun’da doğdu. Pro drv  kurucusu ve eğitmeni Resul ERGÜN,  otomobillere olan tutkusundan dolayı üniversite öğretimini  Otomotiv  bölümünü tamamlayarak tamamladı.  Otomobillerin sistemleri ve elektronik sorunları hakkında 6 ay süren eğitimler aldı, mekatronik süreçlerinin kendini geliştirdi ve sunumlarda bulundu. Otomobil sporlarına olan tutkusu nedeniyle, ileri sürüş teknolojileri eğitimleri aldı, ileri sürüşle ilgili olarak uğraşan firmalarda üst düzey hassas eğitimleri bireysel ilgilenerek yönetti. Yarış pistlerinde pilotluk ve eğitmenlik yaptı. İleri sürüş teknolojileri uzmanı, Resul Ergün kaza önleyici formül prodrv, sloganı ile kurucusu olan, akademik sürüş prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezi kurdu.

Halen akademik sürüş teknolojileri uzmanı olan Resul Ergün, trafik kazalarını azaltma ve araç kontrol teknikleri iyileştirmeleri konusunda eğitim vermektedir.
Resul Ergün’ün yaptığı üst düzey eğitimler, yankı yarattı.

Türkiye otomobil sporları lisanslı eğitmeni Resul Ergün, ileri sürüş teknikleri konusunda kişisel olarak ilgilenmektedir. İtalya ve İngiltere’de uygulanan Ferrari yarış pilotlarına verilen eğitimlerin Türkiye’deki TEK tamamlanmasıdır.

  • Milli eğitimin ehliyet sınav komisyonu işlemlerie eğitim (sürücü pisikolojisi,trafik, ve direksiyon sınavları, ileri sürüş teknikleri hakkında milli eğitim eğitmenliği)
  • Akademik sürüş prodrv ileri sürüş teknolojileri uzmanı ve kurucusu
  • Körfez yarış pistinde,  İstanbul Formula pistinde  ve İzmir yarış pistinde  pilotajlık ve eğitmenlik,
  • Diğer ileri sürüş teknikleri destek olarak ileri sürüş uzmanlığı,
  • Profesyonel sürüş, Anti-terör teknikleri uzmanı, Yarış pilotu antrenörlüğü
  • Diğer ileri sürüş teknikleri Firmalarında eğitim müdürü gibi görevlerde farklılık gösterir.
  • Kamu kurumlarında, özel sektör ve bireysel kişilere 40.000 kişi üzerinde ileri sürüş teknikleri eğitimi verilmiştir.

Araç kullanmayı bilmeyen veya trafikte acemi olanları kısa sürede ve doğru tekniklerle, direksiyon dersi veren  akademik sürüş ileri sürüş teknikleri eğitim merkezi, Türkiye’de ileri sürüş tekniklerini kendi yöntemleriyle,  geniş  ve genel  kapsamlı olarak ifşa eder.  Aynı zamanda Lamborghini, Ferrari gibi üst düzey markalara eğitim hizmeti verilmektedir.