Hakkımızda

İleri sürüş teknikleri uzmanı

Resul Ergün 08. 05. 79 tarihinde Samsun’ da doğdu. Prodrv kurucusu ve eğitmeni Resul  ERGÜN, otomobillere olan tutkusundan dolayı üniversite öğretimini Otomotiv bölümünü tamamlayarak bitirdi. Otomobillerin sistemleri mekanik ve elektronik konuları hakkında 6 ay süren eğitimler aldı, mekatronik konularında kendini geliştirdi ve sunumlarda bulundu. Otomobil sporlarına olan tutkusu nedeniyle, ileri sürüş teknikleri eğitimleri aldı, ileri sürüşle ilgili olarak çalıştığı firmalarda üst düzey hassas eğitimleri birebir ilgilenerek yönetti. Yarış pistlerinde pilotluk ve eğitmenlik yaptı. İleri sürüş teknikleri uygulayıcı uzmanı, Resul Ergün kaza önleyici formül prodrv, sloganı ile kurucusu olduğu, akademik sürüş prodrv ileri sürüş teknikleri eğitim merkezini kurdu.

Halen akademik sürüş teknikleri uzmanı olan Resul Ergün, trafik kazalarını azaltma ve araç kontrol teknikleri konularında eğitim vermektedir.
Resul Ergün’ ün yaptığı üst düzey eğitimler medyada, yankı yarattı.

Türkiye otomobil sporları lisanslı eğitmeni Resul Ergün, ileri sürüş teknikleri konusunda katılımcılarla birebir ilgilenmektedir. İtalya ve İngiltere’ de uygulanan Ferrari yarış pilotlarına verilen eğitimlerin Türkiye’ deki TEK uygulayıcısıdır.

  • Milli eğitimin ehliyet sınav komisyonu öğretmenlerine eğitim (sürücü pisikolojisi, trafik, ve direksiyon sınavları, ileri sürüş teknikleri hakkında milli eğitim eğitmenliği)
  • Akademik sürüş prodrv ileri sürüş teknikleri uzmanı ve kurucusu
  • Körfez yarış pistinde, İstanbul Formula pistinde ve İzmir yarış pistinde pilotajlık ve eğitmenlik,
  • Diğer ileri sürüş teknikleri firmalarında destek olarak  ileri sürüş uzmanlığı,
  • Profesyonel sürüş, Anti-terör teknikleri uzmanı, Yarış pilotu antrenörlüğü
  • Diğer İleri sürüş teknikleri Firmalarında eğitim müdürü gibi görevlerde bulunmuştur.
  • Kamu kuruluşları, özel sektör ve bireysel katılımcılara 40.000 kişinin üzerinde ileri sürüş teknikleri eğitimi verilmiştir.

Araç kullanmayı bilmeyen veya trafikte acemi sürücülere kısa zamanda ve doğru tekniklerle, direksiyon dersi veren akademik sürüş ileri sürüş teknikleri eğitim merkezi, Türkiye’de ileri sürüş tekniklerini geliştirdiği kendi yöntemleriyle, geniş ve genel kapsamlı olarak ifşa eder. Aynı zamanda, Lamborghini, Ferrari gibi üst düzey markalara eğitim hizmeti verilmektedir.